ADFORS – inovace

 13. 5. 2021

  Tato inovace přináší zákazníkům několik zásadních výhod:

  • Velká část sortimentu tkanin je díky modifikovanému procesu navíjení skladnější a zabere méně místa při skladování a přepravě. Podařilo se tím snížit nároky na skladovací a přepravní prostory až o 20%.
  • Nová konstrukce návinu zabraňuje vzniku tvarové paměti materiálu a umožňuje tak 100% využitelnost a zpracovatelnost tkaniny v celé délce role. Tkanina se díky tomu snadněji aplikuje, rychleji ukládá do stěrky a snižuje se množství nevyužitelného materiálu.
  • Snižuje se objem obalových odpadů v místě zpracování.
  • Jasné odlišení od konkurenčních výrobků – i u tkaniny bez potisku bude na první pohled patrné, zda se jedná o ADFORS nebo ne

Tkaniny, které jsou vyrobené bez dutinky s vnitřním průměrem 76 mm, mají stejnou délku návinu a tedy i množství v m2, jako původně vyráběné role s dutinkou o průměru 45 mm.

Optický rozdíl zdánlivě menšího návinu role je daný novou technologií  navíjení tkaniny, která zaručuje vyšší zhuštění materiálu a samonosnost role.

V současné době dochází k souběhu dodávek, tj. některé palety už jsou v novém provedení, některé ještě ve starém. Postupně ale bude celá výroba tkanin R117 a R131 převedena na bezdutinkovou technologii.

Video ZDE.