Předpověď hlásí sněžení? Poradíme, jak nejrychleji nasadit protisněhové háky!

Nasadit, pootočit a hotovo! Upevnění univerzálního protisněhového háku QUICK-STOPP z nabídky HPI-CZ je mimořádně rychlé, takže jej můžete snadno namontovat i na stávající krytinu, třeba až když hrozí silné sněžení. Na střeše přitom tyto háky svou funkci plní stejně svědomitě, jako tradiční typy: Brání sklouzávání masy sněhu ze střechy, zajišťují rovnoměrné rozložení zatížení sněhem na střešních plochách a postupné rovnoměrné odtávání sněhové masy.

Proč montovat protisněhové háky a zábrany i mimo horské oblasti? Odpovídá Zdeněk Štofaňak, zástupce společnosti HPI-CZ:
Všude tam, kde hrozí sklouznutí masy sněhu ze střechy, bychom měli střešní plochu vybavit protisněhovými háky v kombinaci s protisněhovou zábranou. A neplatí to jen v horských a podhorských oblastech! Výkyvy počasí, zejména prudké oteplení, může být ve chvíli, kdy máme na střeše sněhovou čepici, nebezpečnou záležitostí pro nás i kolemjdoucí.

1.) Skládaná krytina jako základ

Univerzální protisněhový hák QUICK-STOPP lze instalovat na většinu skládaných krytin. Barvu protisněhového háku vybírejte podle barvy krytiny. U tohoto typu háku je na výběr pět základních barev: červená, červeno-hnědá, hnědá, antracit, černá.

2.) Nasazení háku

Stávající krytinu není nutné rozebírat, ani do ní vrtat. Střešní taška se jednou rukou lehce nadzdvihne, hák se nasadí na její spodní hranu. Velká fyzická síla není nutná.

3.) Pootočení háku

Hákem se pootočí směrem k sobě, ke sklonu střechy. Tím se na zadní straně tašky upevní zarážka, bránící vypadnutí háku. Takto snadno se hák namontuje na střešní tašku.

4.) Uvolnění tašky

Tašku s namontovaným hákem položte zpět do střešní plochy. Tahem si ověříte, že hák dobře drží.

5.) Hotovo

A máme hotovo. Nezapomeňte, že správná hustota rozmístění háků v ploše střechy se standardně pohybuje v rozmezí 1,3 – 2,5 ks/m2 dle sněhové oblasti. Obvyklým (80–90 % všech nových střech), avšak nesprávným řešením, je montáž protisněhových háků jen do dolní části střechy, do jedné nebo dvou řad.